• Bizi arayın size seçeneklerimizi sunalım
  • Çamlıca Mahallesi Kadir Koçdemir Cad No:43 Organize Sanayi Bölgesi BUCAK/BURDUR
  • +90 532 245 91 62

Kolan ve Perde Kalıp Sistemleri

MSTWOOD perde kalıpları konutlardan endüstri yapılarına, istinad perdelerinden viyadük ayaklarına kadar çok geniş kullanım alanına sahiptir. İşin başlangıcında oluşturulan panolar işin sonuna kadar demonte edilmeden kullanılabilir. Böylece hem işçilikten, hem de zamandan tasarruf edilir. Ayrıca malzeme zayiatı minimumdur. Perde kalıpları her bir projeye göre farklı beton basınçlarına göre dizayn edilmekte, çok yüksek perdelerde güvenle kullanabilmeyi sağlar. Perde kalıbının her iki yüzeyine gelen beton basıncı, kalıp içine bırakılmış pvc borulardan geçirilen Tie-Rod´lar ile karşılıklı aktarılır ve taşıtılır. Bu ankrajlama sistemi emniyetle 90 KN çekme yükü taşıyabilir. Geniş yüzeyli panolar çok ağır olmasından dolayı, şantiyedeki vinç yardımı ile taşınabilir. MSTWOOD perde kalıpları 3 ana elemandan oluşur. Bunlar ahşap kiriş, plywood ve çelik perde kuşağıdır. Standart H20 ahşap kiriş boyları 245 cm, 290 cm, 330 cm, 360 cm, 390 cm, 450 cm ve 490 cm dir. Bu standart ahşap kirişleri kullanarak aşağıdaki pano yüksekliklerini elde edebiliriz.

MSTWOOD Sisteminin Avantajları
1- HAFİFLİK
Perde kalıbı olarak kullanılan sac veya alüminyum panellerden daha hafif olmasından dolayı daha düşük vinç kapasitesi ile çalışma imkanı vardır.Vincin çalışma zamanını azaltır.

2- KOLAY MONTE EDİLEBİLME
Kullanılan elemanlar pratik ve hızlı bir şekilde panel haline getirildiğinden az işçilikle çok iş üretilir. Bir çekiç ve bir matkap ile montaj yapabilme kolaylığı sağlar.

3- STABİLİTE
Değişik yükseklik ve genişliklere uyarlanabilir panolar yüksek gerilmelere dayanıklı rijit bir yapıdadır. MSTWOOD sistemde perde kalıpları 50kN/m² , kolon kalıpları 90kN/m² beton basıncına dayanımlıdır.